Pardoseli Sportive > Sali de sport - polivalente > Sport B (special)
Un produs special pentru piata din SUA si Australia, fabricat de Gerflor - Taraflex, si comercializat in Romania, in limita stocurilor si culorilor disponibile la producator, intr-un anumit moment.
Nota importanta: Conditiile comerciale pentru acest produs sunt valabile numai in conditiile mentionate in oferta scrisa pentru fiecare proiect in parte.
| Caracteristici tehnice | |
| Format livrare | role |
| Greutate (gr/mp) | 4,4 kg/mp |
| Grosime totala | 6,2 mm |
| Latime rola | 1,5 m |
| Lungime maxima rola | 25 ml |
| Clasificari | |
| Clasa de foc | Cfl-s1 |
| Strat suport | Spuma VHD |
| Tratament de suprafata | Protectsol |
| Tratament fungicid / antibacterian | Sanosol |
| Metode recomandate montaj | |
| Cu bariera umiditate dry-tex | nu |
| Cu bariera umiditate isolsport | da |
| Eco-fit sistem | nu |
| Lipire pe strat suport | da |
| Performante | |
| Rezistenta la abraziune (mg) | < 350 |
| Rezistenta la impact (n/m) | > 8 |
| Proprietati sportive | |
| Absorbtia socului en14808 (%) | < 35% |
| Clasa de absorbtie a socului en14808 | P1 |
| Coeficient de alunecare en13036-4 | 80 - 110 |
| Deformare verticala la impact (mm) | < 3,5 |
| Revenirea mingii (ball bounce) % | > 90% |
Un produs special pentru piata din SUA si Australia, fabricat de Gerflor - Taraflex, si comercializat in Romania, in limita stocurilor si culorilor disponibile la producator, intr-un anumit moment.
Nota importanta: Conditiile comerciale pentru acest produs sunt valabile numai in conditiile mentionate in oferta scrisa pentru fiecare proiect in parte.
Taraflex Recreation 60
O pardoseala pentru salile de sport scolare cu destinatie de pregatire sportiva fara nivel competiti..
Discuta cu un consultant
Fisa
tehnica Sport B (special)
Aboneaza-te la newsletter