Pardoseli Gerflor > Pardoseli Gerflor - Buget mic > Mipolam Classic 2 mm
Pardoseala vinilica, omogena - covor PVC, format role sau dale, design directional, pentru uz generalist in spatii cu trafic moderat-intens, tratament de suprafata PUR. O varianta pentru amenajari cu bugete restrictive, conferind posibilitatea unei combinari de 18 culori vii (culori noi din 2017) si o comportare buna in timp, in conditiile in care sunt respectate recomandarile de montaj si intretinere.

Formatul in dale 608 x 608 poate fi montat din fabrica pe panourile de pardoseala suprainaltata - pardoseli tehnice.
Denumiri uzuale ale produsului: covor PVC, sol PVC, covor vinilic, linoleum.
| Caracteristici tehnice | |
| Dimensiune dala | 608 x 608 mm 300 x 300 mm la cerere |
| Format | role sau dale |
| Greutate | 3300 gr/mp |
| Grosime strat uzura | 2.00 mm |
| Grosime totala | 2.00 mm |
| Latime rola | 2.00 m |
| Lungine rola | 20.00 m |
| Retentia culorii | >=6 |
| Clasificari | |
| Clasa trafic | 34-43 |
| Rezistenta electrica | <2 kV |
| Rezistenta la alunecare | R9 |
| Rezistenta la foc | Bfl-s1 |
| Performante | |
| Amprentarea reziduala | ~0.03 |
| Grupa uzura | M |
| Rezistenta la agenti chimici | OK |
| Stabilitatea dimensionala | <=0.40/ rola <=0.25/ dala |
| Tratament suprafata | PUR |
Discuta cu un consultantPardoseala vinilica, omogena - covor PVC, format role sau dale, design directional, pentru uz generalist in spatii cu trafic moderat-intens, tratament de suprafata PUR. O varianta pentru amenajari cu bugete restrictive, conferind posibilitatea unei combinari de 18 culori vii (culori noi din 2017) si o comportare buna in timp, in conditiile in care sunt respectate recomandarile de montaj si intretinere.

Formatul in dale 608 x 608 poate fi montat din fabrica pe panourile de pardoseala suprainaltata - pardoseli tehnice.
Denumiri uzuale ale produsului: covor PVC, sol PVC, covor vinilic, linoleum.
Architecton 2mm | 1,5 mm
Pardoseala omogena in format dale 300,4 mm x 300,4 mm, trafic mediu 1,5 mm | mediu intens 2 mm, pent..
Mipolam Classic 1.5 mm
Pardoseala vinilica (covor PVC), omogen, grosime 1,5 mm, design directional, utilizat pentru spatii ..
Mipolam Cosmo
Pardoseala omogena - covor PVC, cu design semidirectional, grupa de abraziune P, destinata spatiilor..
Mipolam Troplan
Pardoseala vinilica, omogena (covor PVC) , pentru uz general, clasa de trafic intens 34 - 43, design..
Documentatie Mipolam Classic 2 mm 



Aboneaza-te la newsletter