Pardoseli Gerflor > Pardoseli antiderapante > Tarasafe Geo
Pardoseala vinilica, eterogena, antiderapanta, covor PVC. Design exclusivist - optiunea arhitectilor in gama pardoselilor antiderapante. R10 atat pe uscat cat si pe umed, trafic incaltat su descult. Recomandari in zone SPA, vestiare, bai, zone umede (dusuri), rampe, trepte, scoli, gimnazii zone cu risc de alunecare.
Datorita tratamentului de suprafata Sparclean® poate fi usor curatat si intretinut pentru a mentine igiena si aspectul curat al pardoselii. Strat de uzura de 1,15 mm grosime pentru o rezistenta si durabilitate marita la zgariere si abraziune. Permanent antiderapant datorita cristalelor minerale inserate in stratul omogen de uzura.

Denumiri uzuale ale produsului: covor PVC, sol PVC, covor vinilic, linoleum.
| Caracteristici tehnice | |
| Format | role |
| Greutate (gr/mp) | 2.500 gr.mp |
| Grosime strat uzura | 1,15 mm |
| Grosime totala | 2 mm |
| Latime rola | 2 m |
| Clasificari | |
| Clasa de trafic | 34 - 43 |
| Rezistenta electrica | < 2 kV |
| Rezistenta la alunecare | R10 |
| Rezistenta la foc | Bfl-s1 |
| Performante | |
| Absorbtie fonica (db) | 4 dB |
| Amprentare reziduala | <0,10 |
| Grupa de uzura | grup T |
| Retentia culorilor | > 6 |
| Rezistenta la agenti chimici | foarte buna |
| Rezistenta la uzura | < 2 mmc |
| Stabilitate dimensionala | <0,40 |
| Tratament antibacterian si fungicid | Sanosol |
| Tratament de suprafata | Sparclean® |
Discuta cu un consultantPardoseala vinilica, eterogena, antiderapanta, covor PVC. Design exclusivist - optiunea arhitectilor in gama pardoselilor antiderapante. R10 atat pe uscat cat si pe umed, trafic incaltat su descult. Recomandari in zone SPA, vestiare, bai, zone umede (dusuri), rampe, trepte, scoli, gimnazii zone cu risc de alunecare.
Datorita tratamentului de suprafata Sparclean® poate fi usor curatat si intretinut pentru a mentine igiena si aspectul curat al pardoselii. Strat de uzura de 1,15 mm grosime pentru o rezistenta si durabilitate marita la zgariere si abraziune. Permanent antiderapant datorita cristalelor minerale inserate in stratul omogen de uzura.

Denumiri uzuale ale produsului: covor PVC, sol PVC, covor vinilic, linoleum.
Tarasafe Standard PUR
Pardoseala vinilica, eterogena, antiderapanta R10 - Safety., tip covor PVC. Tratament de suprafata P..
Tarasafe Ultra CPT | CFT
Pardoseala vinilica, antiderapanta R10 - Safety. Tratament de suprafata Sparclean® pentru usuri..
Mural Calypso New 2020
Tapet vinilic PVC rezistent la apa in spatii umede (bai, vestiare, dusuri, s.a). Inovatia continua -..
Promotii Curente
Mocheta Satino Royale
O textura matasoasa, culori calde si sezatia de placut, pufos, voluptos - la atingere - pasire...
Bach | Arc Edition | Suite Symphony
Design clasic - floare de crin (Fleur de Lys) pentru amenajari cu destinatii diferite, spatii hoteli..
Creation 70 Clic System
LVT - Luxury Vinil Tiles - dale si placi vinilice cu aspect realistic de lemn (parchet, dusumea) sau..
Underlay Colours Red
Underlay-ul "top of the top" pentru lux si confort ! Grosime 11,4 mm, cauciuc reciclat, absorb..
RELAZZO - Decking de la REHAU
Indiferent dacã este vorba de statul la soare într-un sezlong, de un mic dejun afarã într-o zi de pr..
Montaj mocheta cu underlay
Montajul mochetei peste underlay se poate realiza in doua moduri: 1. Prin dubla lipire (metoda doubl..
Millenium Nxtgen | Modulyss 03
Promotie 2020! O varietate de 36 culori, este una dintre mocheta dale "best selling" Modulyss.  ..
Light Collection
Aceasta colectie este un tribut adus celebrei lumini nordice . Utilizati-l pentru a mari un spatiu m..
Mipolam Affinity (new 2020)
.Acum intr-o varianta cu 50 de culori si in coordonare cu Mipolam Affinity EL7 disipativ + Tratament..
Texline Wood
Pardoseli vinilice - covor PVC cu aspect realistic de lemn, dusumea, parchet pe suport textil. Desig..
Ultimile Noutati
Gala, Balta
Mocheta buclata, 100% PP Stainsafe®, ceea ce permite curatarea facila a acesteia ca principal a..
Mocheta Bliss
Moale si densa , cu o structura fina, Bliss este un rasfat sensual realizat din fire 100% reciclate..
Trace Modulyss
Urmele servesc ca povestitori tacuti, oferind o privire in trecut sau in calatoria care le-a adus ..
Fade Modulyss
Bun venit la o eleganta subtila, dar de durata, cu Fade. Aceasta colectie de mocheta dale surprinde..
Rust Modulyss
Descoperiti lumea Rust, unde texturile distinctive si culorile incantatoare prind viata. Aceasta co..
Ivy Modulyss
Similar cu planta cataratoare rezistenta si hotarata ,colectia de mocheta dale Ivy intruchipeaza rez..
Polder Modulyss
Colectia Polder a fost inspirata de un model linear repetitiv.Fabricat cu fire 100% regenerate ECONY..
Dune Modulyss
Dune este inspirata de coasta de nord-vest a Belgiei, lunga de 65 m, unde plajele de nisi psi dunel..
Cobbles Modulyss
Gama Cobbles a fost creata pentru a reflecta mostenirea flamanda care este cufundata in drumuri de ..
Meadow Modulyss
O calatorie rutiera in Belgia nu este lipsita de pasuni si campuri vaste deschise in multe regiuni ..
Litho-Litho Gradient Modulyss
Litho creeaza un aspect urban si structurat pentru spatiul dvs de design. Puteti experimenta design..
Mezzo - Mezzo Gradient Modulyss
Mezzo are un model organic calmant care te conecteaza la natura si ofera multe beneficii ment..
Documentatie Tarasafe Geo 
























Aboneaza-te la newsletter