Pardoseli Gerflor > Placi si dale vinilice - LVT > Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Pentru uz rezidential, Gerflor a dezvoltat gama Creation 30 - placi si dale LVT cu aspect ultrarealistic lemn (scadura, dusumea) sau mineral (piatra, marmura, travertin), strat de uzura 0,3 mm. Gama Creation 30 Lipire se monteaza cu adeziv acrilic pe un strat suport dur, neted si uscat sau cu un underlay special autoadeziv. Cunoscut si sub denumirea de "parchet vinilic".

Plinta coordonata la culoare Decor Skirting.
| Caracteristici tehnice | |
| Ambalare / pachet (mp) | in functie de dimensiune placilor | dalelor a se vedea in fisa tehnica |
| Dimensiune dala/lamela (l x l) | vezi in fisa tehnica si catalog |
| Format | placi / plank-uri / dale |
| Greutate (gr/mp) | 3.460 gr/mp |
| Grosime strat uzura | 0,3 mm |
| Grosime totala (mm) | 2 mm |
| Clasificari | |
| Clasa de trafic | 23-31 |
| Rezistenta electrica | < 2 kV |
| Rezistenta la alunecare | R10 |
| Rezistenta la foc | Bfl-s1 |
| Performante | |
| Absorbtie fonica (db) | 4 DB |
| Amprentare reziduala | < 0,1 mm |
| Grupa de uzura | T |
| Retentia culorilor | > 6 |
| Rezistenta la agenti chimici | OK |
| Rezistenta la uzura | < 2 mmc |
| Stabilitate dimensionala | < 0,015% |
| Tratament de suprafata | PUR+MATT |
| Descriere: | |
| Montaj: | lipire cu adeziv acrilic sau pe underlay special |
Discuta cu un consultant
Documentatie Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Documentatie
2 Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Fisa
tehnica Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Fisa
tehnica 2 Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Instructiuni Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Instructiuni
2 Creation 30 Lipire - parchet vinilic
Pentru uz rezidential, Gerflor a dezvoltat gama Creation 30 - placi si dale LVT cu aspect ultrarealistic lemn (scadura, dusumea) sau mineral (piatra, marmura, travertin), strat de uzura 0,3 mm. Gama Creation 30 Lipire se monteaza cu adeziv acrilic pe un strat suport dur, neted si uscat sau cu un underlay special autoadeziv. Cunoscut si sub denumirea de "parchet vinilic".

Plinta coordonata la culoare Decor Skirting.
Creation 55 | Lipire Permanenta
Placi si dale vinilice LVT (Luxury Vinil Tiles) cu aspect ultra-realistic de lemn (scadura, sipca, d..
Decor Skirting - plinta MDF
Plinta MDF cu print digital al modelului, special conceputa pentru gama Creation 70 si Creation 55 -..
Underlay LVT-Dry Back
Underlay Dry Back-LVT. Varianta de underlay prin lipire permanenta pentru LVT ,este solutia ideala p..



Aboneaza-te la newsletter