Pardoseli Gerflor > Placi si dale vinilice - LVT > Creation 55 Clic
Placi si dale vinilice cu aspect ultrarealistic de lemn (parchet vinilic) sau mineral (piatra, granit, marmura), interconectate prin metoda Clic Revolution (Clic vertical - patent exclusiv Gerflor).

Culori coordonate pentru plinta - vezi: Decor Skirting
| Caracteristici tehnice | |
| Ambalare / pachet (mp) | 7 placi / 1,86 mp | 6 placi / 2,12 mp | 6 dale /1,71 mp |
| Dimensiune dala/lamela (l x l) | 214 X 1239 | 242 X 1461 | 391 X 729 |
| Format | placi / plank-uri / dale |
| Greutate (gr/mp) | 8.230 gr/mp |
| Grosime strat uzura | 0,55 mm |
| Grosime totala (mm) | 5 mm |
| Clasificari | |
| Clasa de trafic | 33 - 42 |
| Rezistenta electrica | < 2 kV |
| Rezistenta la alunecare | R10 |
| Rezistenta la foc | Bfl-s1 |
| Performante | |
| Absorbtie fonica (db) | 4 DB |
| Amprentare reziduala | < 0,1 mm |
| Grupa de uzura | T |
| Retentia culorilor | > 6 |
| Rezistenta la agenti chimici | OK |
| Rezistenta la uzura | < 2 mmc |
| Stabilitate dimensionala | < 0,015% |
| Tratament de suprafata | PUR+MATT |
Discuta cu un consultant
Documentatie Creation 55 Clic
Documentatie
2 Creation 55 Clic
Fisa
tehnica Creation 55 Clic
Instructiuni Creation 55 Clic
Instructiuni
2 Creation 55 Clic
Placi si dale vinilice cu aspect ultrarealistic de lemn (parchet vinilic) sau mineral (piatra, granit, marmura), interconectate prin metoda Clic Revolution (Clic vertical - patent exclusiv Gerflor).

Culori coordonate pentru plinta - vezi: Decor Skirting
Creation 70 Clic System
LVT - Luxury Vinil Tiles - dale si placi vinilice cu aspect realistic de lemn (parchet, dusumea) sau..
Decor Skirting - plinta MDF
Plinta MDF cu print digital al modelului, special conceputa pentru gama Creation 70 si Creation 55 -..
Underlay LVT-Low Grab
Varianta de underlay pentru sistemul click ,este solutia ideala pentru montajul placilor si dalelor ..



Aboneaza-te la newsletter