Pardoseli Gerflor > Placi si dale vinilice - LVT > Creation 30 Clic
Pentru uz rezidential, Gerflor a dezvoltat gama Creation 30 - placi si dale LVT cu aspect ultrarealistic lemn sau mineral, strat de uzura 0,4 mm. Gama Creation 30 Clic se monteaza flotant, direct peste sapa sau cu underlay acustic. Cunoscut si sub denumirea de "parchet vinilic".

Culori coordonate pentru plinta - vezi: Decor Skirting
| Caracteristici tehnice | |
| Ambalare / pachet (mp) | 8 placi / 2.12 mp | 7 placi / 2,47 mp | 8 dale /2,28 mp |
| Dimensiune dala/lamela (l x l) | 214 X 1239 | 242 X 1461 | 391 X 729 |
| Format | placi / plank-uri / dale |
| Greutate (gr/mp) | 7.385 gr/mp |
| Grosime strat uzura | 0,40 mm |
| Grosime totala (mm) | 4,5 mm |
| Clasificari | |
| Clasa de trafic | 32 |
| Rezistenta electrica | < 2 kV |
| Rezistenta la alunecare | R10 |
| Rezistenta la foc | Bfl-s1 |
| Performante | |
| Absorbtie fonica (db) | 4 DB |
| Amprentare reziduala | < 0,1 mm |
| Grupa de uzura | T |
| Retentia culorilor | > 6 |
| Rezistenta la agenti chimici | OK |
| Rezistenta la uzura | < 2 mmc |
| Stabilitate dimensionala | < 0,015% |
| Tratament de suprafata | PUR+MATT |
Discuta cu un consultant
Documentatie Creation 30 Clic
Documentatie
2 Creation 30 Clic
Fisa
tehnica Creation 30 Clic
Fisa
tehnica 2 Creation 30 Clic
Instructiuni
2 Creation 30 Clic
Pentru uz rezidential, Gerflor a dezvoltat gama Creation 30 - placi si dale LVT cu aspect ultrarealistic lemn sau mineral, strat de uzura 0,4 mm. Gama Creation 30 Clic se monteaza flotant, direct peste sapa sau cu underlay acustic. Cunoscut si sub denumirea de "parchet vinilic".

Culori coordonate pentru plinta - vezi: Decor Skirting
Creation 70 Clic System
LVT - Luxury Vinil Tiles - dale si placi vinilice cu aspect realistic de lemn (parchet, dusumea) sau..
Decor Skirting - plinta MDF
Plinta MDF cu print digital al modelului, special conceputa pentru gama Creation 70 si Creation 55 -..
Underlay LVT-Low Grab
Varianta de underlay pentru sistemul click ,este solutia ideala pentru montajul placilor si dalelor ..
Creation 30 Rigid Lock
Asa numit si "parchet vinilic" sunt placi sau dale vinilice LVT (Luxury Vinil Tiles), rigide avand a..




Aboneaza-te la newsletter