Pardoseli Sportive > Pardoseli dedicate - indoor > Taraflex Volei FIVB
TaraflexTM Sport M Evolution, Sport M Performance si Sport M Confort sunt pardoselile agrementate FIVB la orice nivel competitional.

Absorbtia socului: Categoria P1 Sport M Evolution (25 - 35%). IPI = 73% coeficientrul de protectie la impact ! Grosime 7 mm.
Disponibil si in varianta Dry-Tex System, pentru montaj in conditii de umiditate. Asiguram montajul profesional si trasarea liniilor de marcaj pentru toate jocurile.
Solicita o prezentare a solutiilor TaraflexTM unui consultant Sonerg.
| Caracteristici tehnice | |
| Format livrare | role |
| Grosime totala | 7 mm | 9 mm | 12 mm |
| Latime rola | 1,5 m |
| Lungime maxima rola | 29 ml |
| Clasificari | |
| Clasa de foc | Cfl |
| Strat suport | Double density CPX-HD foam |
| Tratament de suprafata | Triple-Action Protecsol |
| Tratament fungicid / antibacterian | Sanosol |
| Metode recomandate montaj | |
| Cu bariera umiditate dry-tex | da |
| Cu bariera umiditate isolsport | da |
| Eco-fit sistem | da |
| Lipire pe strat suport | da |
| Performante | |
| Rezistenta la abraziune (mg) | < 350 mg |
| Rezistenta la amprentare (mm) | < 0,5 mm |
| Rezistenta la impact (n/m) | > 8 N/m |
| Proprietati sportive | |
| Absorbtia socului en14808 (%) | >25% | > 35% | >45% |
| Clasa de absorbtie a socului en14808 | P1 | P2 | P3 |
| Coeficient de alunecare en13036-4 | 80 - 110 |
| Deformare verticala la impact (mm) | < 2 mm |
| Revenirea mingii (ball bounce) % | > 90% |
| Protectia la impact | IPI = 83% |
Discuta cu un consultant
Documentatie Taraflex Volei FIVB
Documentatie
2 Taraflex Volei FIVB
Fisa
tehnica Taraflex Volei FIVB
Fisa
tehnica 2 Taraflex Volei FIVB
TaraflexTM Sport M Evolution, Sport M Performance si Sport M Confort sunt pardoselile agrementate FIVB la orice nivel competitional.

Absorbtia socului: Categoria P1 Sport M Evolution (25 - 35%). IPI = 73% coeficientrul de protectie la impact ! Grosime 7 mm.
Disponibil si in varianta Dry-Tex System, pentru montaj in conditii de umiditate. Asiguram montajul profesional si trasarea liniilor de marcaj pentru toate jocurile.
Solicita o prezentare a solutiilor TaraflexTM unui consultant Sonerg.
Taraflex Evolution
TaraflexTM Sport M Evolution asigurã un nivel de confort si sigurantã potrivit pentru toate tipurile..
Taraflex Sport M Performance
TaraflexTM Sport M Performance de astazi este rezultatul experientei Gerflor de peste 60 de ani in d..
Taraflex Sport M Comfort
Prima pardoseala sportiva TaraflexTM din categoria P3. Maxim de confort si siguranta in timpul ..



Aboneaza-te la newsletter