Pardoseli Sportive > Sali de sport - polivalente > Taraflex Evolution
TaraflexTM Sport M Evolution asigurã un nivel de confort si sigurantã potrivit pentru toate tipurile de sporturi (handbal, baschet, volei, tenis, s.a) la orice nivel competitional.

TaraflexTM Sport M Evolution este omologat de catre: FIVB, CEV, IHF, EHF, IFF, FISU, FIBA
Absorbtia socului: Categoria P1 (25 - 35%). IPI = 73% coeficientrul de protectie la impact ! Grosime 7,5 mm.
Disponibil si in varianta Dry-Tex System, pentru montaj in conditii de umiditate. Asiguram montajul profesional si trasarea liniilor de marcaj pentru toate jocurile.
Solicita o prezentare a solutiilor TaraflexTM unui consultant Sonerg.
| Caracteristici tehnice | |
| Format livrare | role |
| Greutate (gr/mp) | 4.700 gr/mp |
| Grosime totala | 7,5 mm |
| Latime rola | 1,5 m |
| Lungime maxima rola | 26,5 ml |
| Clasificari | |
| Clasa de foc | Cfl |
| Strat suport | Double density CPX-HD foam |
| Tratament de suprafata | Triple-Action Protecsol |
| Tratament fungicid / antibacterian | Sanosol |
| Metode recomandate montaj | |
| Cu bariera umiditate dry-tex | da |
| Cu bariera umiditate isolsport | da |
| Eco-fit sistem | da |
| Lipire pe strat suport | da |
| Performante | |
| Rezistenta la abraziune (mg) | < 350 mg |
| Rezistenta la amprentare (mm) | < 0,5 mm |
| Rezistenta la impact (n/m) | > 8 N/m |
| Proprietati sportive | |
| Absorbtia socului en14808 (%) | 25 - 35% |
| Clasa de absorbtie a socului en14808 | P1 |
| Coeficient de alunecare en13036-4 | 80 - 110 |
| Deformare verticala la impact (mm) | < 2 mm |
| Revenirea mingii (ball bounce) % | > 90% |
| Protectia la impact | IPI = 78 % |
Discuta cu un consultant
Documentatie Taraflex Evolution
Documentatie
2 Taraflex Evolution
Fisa
tehnica Taraflex Evolution
Instructiuni Taraflex Evolution
TaraflexTM Sport M Evolution asigurã un nivel de confort si sigurantã potrivit pentru toate tipurile de sporturi (handbal, baschet, volei, tenis, s.a) la orice nivel competitional.

TaraflexTM Sport M Evolution este omologat de catre: FIVB, CEV, IHF, EHF, IFF, FISU, FIBA
Absorbtia socului: Categoria P1 (25 - 35%). IPI = 73% coeficientrul de protectie la impact ! Grosime 7,5 mm.
Disponibil si in varianta Dry-Tex System, pentru montaj in conditii de umiditate. Asiguram montajul profesional si trasarea liniilor de marcaj pentru toate jocurile.
Solicita o prezentare a solutiilor TaraflexTM unui consultant Sonerg.
PVC Taraflex Isolsport
O solutie pentru reabilitari sau pentru sali nou construite, o protectie impotriva umiditatii stratu..
Taraflex Sport M Performance
TaraflexTM Sport M Performance de astazi este rezultatul experientei Gerflor de peste 60 de ani in d..
Taraflex Sport M Comfort
Prima pardoseala sportiva TaraflexTM din categoria P3. Maxim de confort si siguranta in timpul ..
Taraflex Volei FIVB
TaraflexTM Sport M Evolution, Sport M Performance si Sport M Confort sunt pardoselile agrementate FI..
Linodur Sport 4 mm
Linodur Sport 4 mm este destinat salilor de sport scolare sau in conjunctie cu suport absorbtia socu..
Colorette Sport 4 mm
Colorette sport 4 mm este o solutie pentru pardoselile sportive combinate (lemn + lino) sau direct l..






Aboneaza-te la newsletter