Pardoseli Sportive > Sali de sport - polivalente > Taraflex Sport M Performance
TaraflexTM Sport M Performance de astazi este rezultatul experientei Gerflor de peste 60 de ani in domeniul pardoselilor sportive. Este fara echivoc pardoseala numarul 1 la nivel competitional olimpic si mondial.

TaraflexTM Sport M Performance este omologat de catre: FIVB, CEV, IHF, EHF, IFF, FISU, FIBA
Categoria P2 - Absorbtia socului intre 35-45 %. Protectia la Impact IPI > 82%.
Deformare verticala ≤ 3,0 mm. Grosime totala 9 mm.
Solicitati colegilor detalii despre performantele pardoselilor Taraflex si o explicitare a factorilor de diferentiere fata de alte pardoseli sportive indoor.
| Caracteristici tehnice | |
| Format livrare | role |
| Greutate (gr/mp) | 5.400 gr/mp |
| Grosime totala | 9 mm |
| Latime rola | 1,5 m |
| Lungime maxima rola | 22 ml |
| Clasificari | |
| Clasa de foc | Cfl |
| Strat suport | Double Density CPX-HD |
| Tratament de suprafata | Triple-Action Protecsol |
| Tratament fungicid / antibacterian | Sanosol |
| Metode recomandate montaj | |
| Cu bariera umiditate dry-tex | da |
| Cu bariera umiditate isolsport | da |
| Eco-fit sistem | da |
| Lipire pe strat suport | da |
| Performante | |
| Rezistenta la abraziune (mg) | < 350 mg |
| Rezistenta la amprentare (mm) | < 0,5 mm |
| Rezistenta la impact (n/m) | > 8 N/m |
| Proprietati sportive | |
| Absorbtia socului en14808 (%) | P2: 35 - 45% |
| Clasa de absorbtie a socului en14808 | P2 |
| Coeficient de alunecare en13036-4 | 80 - 110 |
| Deformare verticala la impact (mm) | < 3 mm |
| Revenirea mingii (ball bounce) % | > 90% |
| Protectia la impact | IPI > 82% |
Discuta cu un consultant
Documentatie Taraflex Sport M Performance
Fisa
tehnica Taraflex Sport M Performance
Instructiuni Taraflex Sport M Performance
TaraflexTM Sport M Performance de astazi este rezultatul experientei Gerflor de peste 60 de ani in domeniul pardoselilor sportive. Este fara echivoc pardoseala numarul 1 la nivel competitional olimpic si mondial.

TaraflexTM Sport M Performance este omologat de catre: FIVB, CEV, IHF, EHF, IFF, FISU, FIBA
Categoria P2 - Absorbtia socului intre 35-45 %. Protectia la Impact IPI > 82%.
Deformare verticala ≤ 3,0 mm. Grosime totala 9 mm.
Solicitati colegilor detalii despre performantele pardoselilor Taraflex si o explicitare a factorilor de diferentiere fata de alte pardoseli sportive indoor.
Taraflex Evolution
TaraflexTM Sport M Evolution asigurã un nivel de confort si sigurantã potrivit pentru toate tipurile..
Taraflex Sport M Comfort
Prima pardoseala sportiva TaraflexTM din categoria P3. Maxim de confort si siguranta in timpul ..
Taraflex Volei FIVB
TaraflexTM Sport M Evolution, Sport M Performance si Sport M Confort sunt pardoselile agrementate FI..



Aboneaza-te la newsletter